Jak udělat více regionů?

Status
Zamknuto

Whitehouse

@ ZombieApocalypse.ml
Administrator
Minecraft sekce
Zpráv
1 014
Palců
116
Bodů
1 173
Místo
Praha
#1
Jestliže chcete mít na Vašem VGS serveru pro hru Agar více regionů, jde to samozřejmě nastavit. Nevíte, co je region? Region je něco jako server, nebo mapa. Na jednom VGS můžete mít několik regionů, ty si každý vybere sám před připojením do hry. Podíváme se tedy na postup.

A. Připojení na server
Nejprve se budete potřebovat připojit na Váš VGS server. Můžete využít buďto SSH, nebo SFTP, podrobnější informace najdete zde.

B. Přidání regionu
Otevřete si soubor „masterserver.ini“, zde si najděte heslo „regions“, my si zde pro ukázku budeme nastavovat dva regiony, pro více regionů je postup úplně stejný. Defaultní obsah regionů:
Code:
regions = {"Hicoria": 1}
My si přepíšeme na:
Code:
regions = {"Prvni": 1, "Druhy": 1}
Uložíme a uzavřeme. Přesuneme se na další soubor, kterým bude nejprve „gameserver1.ini“, ten si otevřeme. Podle návodu zde si můžeme region nakonfigurovat, my v tomto návodu potřebujeme heslo „serverStatsPort“:
Code:
serverStatsPort = 1000
Přepíšeme na tohle číslo, defaultní port dělá z nějakého důvodu problémy, dále si tedy zapamatujeme, že tento port máme již obsazen. Soubor uložíme a uzavřeme. Nyní potřebujeme soubor „gameserver2.ini“, ten si buď vytvoříme přes SFTP, nebo v SSH klientovi otevřeme soubor „gameserver1.ini“ příkazem „nano gameserver1.ini“. Nyní upravíme port pro statistiky na:
Code:
serverStatsPort = 1001
Porty musí být rozdílné! Jestliže používáte SFTP klient, uložte a uzavřete soubor „gameserver2.ini“. Pokud používáte SSH klient, tak stiskněte [Ctrl+X], klávesu Y a soubor pojmenujte jako „gameserver2.ini“. Zmáčkněte Enter a znovu Y. Nyní server restartujeme (jak?).

C. Zkouška serveru
Po restartu se v prohlížeči připojte na IP adresu Vašeho VGS serveru. Regiony by měly být vidět ve výběrovém poli hned pod polem pro zadání nicku. Při dodržení postupu v tomto návodu by mělo úvodní menu vypadat nějak takto:
 
Status
Zamknuto