Jak udělat více regionů?

Diskuze v „Agar“ otevřena uživatelem Whitehouse, 24. 5. 2016.

Stav topicu:
Zamknuto
 1. Whitehouse

  Whitehouse @ ZombieApocalypse.ml Administrator Minecraft sekce

  Zpráv:
  609
  Liků obdrženo:
  36
  Trofejové body:
  364
  Pohlaví:
  Muž
  Místo:
  Praha
  Jestliže chcete mít na Vašem VGS serveru pro hru Agar více regionů, jde to samozřejmě nastavit. Nevíte, co je region? Region je něco jako server, nebo mapa. Na jednom VGS můžete mít několik regionů, ty si každý vybere sám před připojením do hry. Podíváme se tedy na postup.

  A. Připojení na server
  Nejprve se budete potřebovat připojit na Váš VGS server. Můžete využít buďto SSH, nebo SFTP, podrobnější informace najdete zde.

  B. Přidání regionu
  Otevřete si soubor „masterserver.ini“, zde si najděte heslo „regions“, my si zde pro ukázku budeme nastavovat dva regiony, pro více regionů je postup úplně stejný. Defaultní obsah regionů:
  Code:
  regions = {"Hicoria": 1}
  My si přepíšeme na:
  Code:
  regions = {"Prvni": 1, "Druhy": 1}
  Uložíme a uzavřeme. Přesuneme se na další soubor, kterým bude nejprve „gameserver1.ini“, ten si otevřeme. Podle návodu zde si můžeme region nakonfigurovat, my v tomto návodu potřebujeme heslo „serverStatsPort“:
  Code:
  serverStatsPort = 1000
  Přepíšeme na tohle číslo, defaultní port dělá z nějakého důvodu problémy, dále si tedy zapamatujeme, že tento port máme již obsazen. Soubor uložíme a uzavřeme. Nyní potřebujeme soubor „gameserver2.ini“, ten si buď vytvoříme přes SFTP, nebo v SSH klientovi otevřeme soubor „gameserver1.ini“ příkazem „nano gameserver1.ini“. Nyní upravíme port pro statistiky na:
  Code:
  serverStatsPort = 1001
  Porty musí být rozdílné! Jestliže používáte SFTP klient, uložte a uzavřete soubor „gameserver2.ini“. Pokud používáte SSH klient, tak stiskněte [Ctrl+X], klávesu Y a soubor pojmenujte jako „gameserver2.ini“. Zmáčkněte Enter a znovu Y. Nyní server restartujeme (jak?).

  C. Zkouška serveru
  Po restartu se v prohlížeči připojte na IP adresu Vašeho VGS serveru. Regiony by měly být vidět ve výběrovém poli hned pod polem pro zadání nicku. Při dodržení postupu v tomto návodu by mělo úvodní menu vypadat nějak takto:
  [​IMG]
   
Stav topicu:
Zamknuto

Sdílet tuto stránku