Minecraft StartScript

Hime

stickler
Zpráv
226
Bodů
459
Zdravím,

hrstka lidí se mi ozvala kvůli mému basic scriptu, který slouží ke spouštění minecraft serverů v určité složce. Tento script jsem napsal kvůli jednomu člověku, který tu měl ohledně tohoto dotaz, tím pádem bych chtěl tento script zveřejnit ofiko i když se mi nezdá zrovna dobře napsanej, ale svou funkci očividně plní.
Script jsem hodil na svůj nově založený Github a v případě zájmu tak můžu dělat nějaké updaty aby to bylo trochu propracovanější. Tento script funguje na všech distribucích podporující bash takže na Debian, Ubuntu serverech to bez problému spustíte.

Aby se dal tento script spustit tak musíte mít samozřejmě nainstalovaný a plně funkční Minecraft server a ten script. Nejjednoduší cestou jak tento script stáhnout tak je nainstalováním balíčku GIT, který stáhne obsah z Githubu a nemusíte se zabývat s wgetem nebo curl.
Kód:
apt-get install git && git clone https://github.com/Avayasu/minecraft-startscript.git && cd minecraft-startscript && chmod +x start.sh && nano start.sh

Po spuštění tohoto "scriptu" se script otevře v nano, kde si upravíte config podle tohoto návodu
rootdir určuje složku ve které jsou umístěné minecraft servery
Xmx určuje pod jakými parametry bude server spuštěn v MB
jarfile spouštěcí soubor např. spigot.jar

až upravíte config tak můžete soubor uložit a zavřít. Poté už jen script spustíte
Kód:
bash start.sh

Jak říkám, tento script byl psaný v rychlosti a může se tam najít pár chybiček, tím pádem pokud bude mít někdo nějaké výhrady tak se mi ozvěte a napravím to.
Doufám, že jsem někomu pomohl a hodně štěstí :)

trioLand

Veterán
Zpráv
89
Bodů
187
Místo
Mladá Boleslav
Servery
MC • 89.203.250.143:25577
TS3 • ts3.hicoria.com:13375
Dobrý den, jsem vlastníkem serveru TrioLand.cz a s tímto scriptem chyb nějak potřeboval pomoct... mám Debian Server 9 64bit a všechno funguje :) až na ten script když tam zadám všechny servery tak to napíše screen is terminating a to je vse... a server se nezapne... vím kde mám chybu asi... ale nevím co s tím udělat, aby to tam nebylo... v tom rootdir prosím o pomoct <3 kdyžtak můj FB: Tomáš Bačina napiš mi prosím :)

YMasterSk

maven bleah
Zpráv
1 749
Bodů
1 250
@trioLand bohuzial, toto si uz hime neprecita, kedze ma ban, avsak mu mozem na teamspeaku odovzdat, ze mas s tymto problem a mozno sa ti na to pozrie, taktiez mu napisem aj tvoj facebook, ak by to chcel riesit tam.