[NÁVOD] Instalace PHPCore

Infin48

Člen
Zpráv
2
Bodů
47
Místo
Karviná
Servery
Momentálně žádný
"Když jsem měl Minecraft server chtěl jsem pro něj pěkné stránky, přece jenom web je jeden z prvních dojmů samotného serveru, a tak jsem si na tom dal nesmírně záležet. Vyzkoušel jsem různé fórum softwary - phpBB, MyBB, NamelessMC, ..., ale žádný mi nikdy plně nevyhovoval. Proto jsem se rozhodl udělat si vlastní aplikaci, která bude obsahovat vše co bych potřeboval a zároveň bude jednoduchá a přehledná, a tak Minecraft server byl zrušen a já se začal plně věnovat programováním mé nové aplikace, rok 2018."

Dobrý den,
připravil jsem si pro vás návod na instalaci nové české aplikace PHPCore.

Kontakt

V případě jakýkoliv problému při instalaci nebo třeba i v průběhu používaní aplikace PHPCore, mě neváhejte kontaktovat, buď na oficiálním fóru nebo na Discordu. K dispozici je i dokumentace, stále se na ni pracuji, ale základní věci tam již jsou.

Nevím jak to pojmenovat...

Poslední měsíc jsem už jenom testoval aplikaci. Nedávno proto byla spuštěna první verze, jelikož je potřeba to otestovat ve větším měřítku a nemám dostatek lidí kteří by to testovali :(. Proto vás prosím, pokud naleznete nějakou chybu, kontaktujte mě. Budu dělat co bude v mých silách. Pokud to bude nějaká "malá" chyba, mohu ještě tentýž den vydat "patch", po kterém stačí když si přímo v admin panelu aktualizujete PHPCore a nemusíte řešit nějaké stahování a nahrávání souborů viz. dokumentace. Nechci tady dělat, že aplikace je plná chyb, ale radši se připravit, že se nějaká ta chyba může objevit. Veškeré testování aplikace se provádí na Wedos webhostingu. Aplikace je jednou za čas testována i na Hicoria VPS. Pro testování se používá databáze 10.3.27-MariaDB-log.

Předem děkuji lidem, kteří dají této aplikaci šanci a stáhnou si ji ;).

Budeme potřebovat:​

• MySQL
  • Webhosting nebo VPS s PHP 8 a rozšířeními - SPL, mbstring, zip, PDO, PDO_mysql

Návod

Nejdříve si stáhneme nejnovější vydání zde. Celý obsah zip souboru nahrajeme na náš web, buď přímo do kořenového adresáře nebo subdomény, pokud se rozhodnete pro subdoménu nezapomeňte soubor .htaccess nahrát do kořenového adresáře a v tomto novém .htaccess si nastavit přesměrování na subdomény. Po úspěšném nahrání všech souboru navštivte web a pokračujte dle instrukcí.

Po celou dobu instalace je k dispozici nahoře tlačítko "Opakovat instalaci", v případě že uděláte někde chybu nebo prostě budete chtít, můžete se kdykoliv vrátit zpět na začátek instalace.

Titulní stránka​

Před námi se zobrazí titulní stránka instalace, zde si prosím zkontrolujte, zda jsou nainstalována všechna potřebná rozšíření a zda má web přístup k zapisování do uvedených souboru. Pokud je všude zobrazena zelená "fajfka" můžeme pokračovat na další stránku kliknutím na tlačítko Spustit instalaci.

00.png

Jazyk

Zde si vyberte výchozí jazyk a klikněte na tlačítko Další.
11.png

Databáze

Zde si vložte přístupové údaje k databázi a klikněte na tlačítko Další.
22.png

Instalace​

Pokud proběhne vše OK, zobrazí se vám tato stránka, může se stát že se vám zde zobrazí nějaká chyba, pokud se tak stane, tak mě prosím kontaktujte viz. Kontakt. Klikněte na tlačítko Pokračovat.
33.png?15

Administrátorský účet​

Zde si nastavte administrátorský účet a klikněte na tlačítko Další.
44.png

Nastavení webových stránek​

Nastavte si název webových stránek a jejich popis a klikněte na tlačítko Další.
55.png

Konec​

Tak a jsme na konci, instalace proběhla úspěšně a poslední co zbývá je smazat nebo přejmenovat složku Install z webu.
66.png

Titulní stránka​

Po smazání nebo přejmenování složky Install znovu načteme otevřenou stránku a zobrazí se nám nainstalována aplikace. Po přihlášení se vám ještě nahoře zobrazí modrá lišta, s tlačítkem admin, toto tlačítko vás přesměruje do administrátorského panelu, kde můžete spravovat celé webové stránky.
8.png

Admin panel

admin.png?123

Děkuji, Infin48.

Hexy2004

VIP
VIP
Zpráv
351
Bodů
454
Místo
p.getLocation();
Servery
p.getServer();
Zajímavá práce, myslím si, že na tomhle něco získáš :D Doporučoval bych ti legit udělat si nějakou premium verzi na čem bys i vydělal. Neviděl jsem ještě takového blázna co by něco takového udělal jen pro dobrý požitek lul.