Nízke TPS na MCU

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
89.203.250.115:25565
Zdravím,

na MCU mám 8gb ram a 2x vCPU, ale mám stále poklesy TPS už pri 10 hráčov, pritom používam tie isté pluginy, tú istú konfiguráciu ako na obyčajnom hostingu s 6400mb RAMkou, kde mi takto padali TPS až pri +/- 18 hráčov. Neviete čím to môže byť?

jirkaCraft

Elita
Zpráv
175
Bodů
269
Dobrý den, tento problém bývá docela častý lidi dají hodně ram ale jen 2x CPU doporučuji navýšit CPU apoň na 3 CPU já měl MCU 5GB RAM a na 2 CPU tps bylo na 12-15 tak sem přidal na 3 bylo to lepší ale furt to chce více je třeba myslet i na vytížení CPU

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
1.14.4 :D Viem, o tom, že 1.14.x je strašne zle optimalizovaná, ale ide tu o princíp, že platím viac, ale mám menší výkon

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
Mám už obidve

---- Automaticky sloučená zpráva ----

Prikladám aj launch options

java -Xms8G -Xmx8G -XX:+UseG1GC -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:MaxGCPauseMillis=100 -XX:+DisableExplicitGC -XX:TargetSurvivorRatio=90 -XX:G1NewSizePercent=50 -XX:G1MaxNewSizePercent=80 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=35 -XX:+AlwaysPreTouch -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:parallelGCThreads=2 -Dusing.aikars.flags=mcflags.emc.gs -jar server.jar

Poslední změna:

Lupe

Administrator
Administrator
Teamspeak3 sekce
Zpráv
2 333
Bodů
1 390
Místo
SpigotMC
Servery
mc.fightfield.eu
ts3.fightfield.eu
Dobrý den, zdá se, že je na serveru velký počet entit (viz příspěvěk níže, citace: "Po inicializaci mapy a připojení 1, slovy „jedné“, osoby, začal server načítat stovky entit a ty začnou server znatelně sekat. TPS? Ty byly na hodnotě 10"). Optimalizace je obrovský problém verze 1.14.4, ideálně použít nižší verzi. A co se týká počtu jader, tak Minecraft neumí správně pracovat s více jádry, proto má takové potíže. Prostě to zkazili vývojáři a z naší strany se to dá řešit velice těžko.
Můžete si přečíst příspěvěk na našem blogu.

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
Ja to chápem, ale tu ide o to že za normálny hosting platím menej = menšia RAM a islo to lepšie ako server za ktory platím raz toľko

A ten blog som čítal viac krat, sám som ho dal na web serveru

Poslední změna:

Lupe

Administrator
Administrator
Teamspeak3 sekce
Zpráv
2 333
Bodů
1 390
Místo
SpigotMC
Servery
mc.fightfield.eu
ts3.fightfield.eu
Na normálním MC je totiž plugin Hicorie, který optimalizuje tyto vyšší verze.
Můžete o něj zkusit požádat na MCU přes ticket.

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
Ten plugin je voľné dostupný, alebo je naozaj dodávany iba k MC hostingu?

Pýtam sa, aby som nemusel zbytočne čakať kým mi odpiše podpora..

Poslední změna:

Whitehouse

ZombieApocalypse.eu
Administrator
Minecraft sekce
Zpráv
1 790
Bodů
1 173
Místo
Praha
Servery
mc.zombieapocalypse.eu
Dobrý den, volně dostupný není, budete muset počkat na odpověď podpory.

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
Ako sa ten plugin volá? Mám aj klasický hosting ešte aktivovany

Whitehouse

ZombieApocalypse.eu
Administrator
Minecraft sekce
Zpráv
1 790
Bodů
1 173
Místo
Praha
Servery
mc.zombieapocalypse.eu
Dobrý večer, plugin je zakomponován v jádru serveru, nelze ho nějak jednoduše vzít a přenést jinam. Jak tu bylo již několikrát řečeno, tohle musíte řešit na podpoře v tiketech.

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
Vážený zákazníku,

v předchozích verzích byl registrován problém s problémem odnačítávání chunků, který by měl být v této verzi vyřešen.
Následně taktéž doporučujeme nahrát na server plugin ClearLag.

S pozdravem, technická podpora společnosti Hicoria Hosting s.r.o.

toto mi odpovedali

Brano0918

Veterán
Zpráv
37
Bodů
142
Servery
play.fancraft.eu
ts3.fancraft.eu
Rovnaké problémy no. Čistá pravda.. Normálny MC server, 6400MB ram, 18 hráčov, TPS takmer stále 20, občas nejaký drop na 17-19, ale to je zanedbateľné a v timingoch sa to aj tak zaokrúhli na 20. Na server príde nad 20 hráčov a automaticky lagy :/ Na podpore mi doporučili jedine využiť výkonnejšie CPU, ale či to pomôže za ten dvojnásobok a niečo priplácať.. pochybujem.. maximálne to udrží o 3 hráčov viac. Škoda no.

Qvosty_

Nováček
Zpráv
11
Bodů
14
Servery
Najhoršie je, že si platím za MCU raz toľko a je to ešte horšie, a to som upgradoval iba kvôli tomu, lebo sa na klasický hosting nedá pridať viac miesta na disku.. Určite sa ti to neoplatí ja mám na MC Ultimate 4x vCPU, 7GB Ram a ide to fakt horšie ako klasik hosting.. a na podpore mi povedia, že si mám prečítať príručku :) Ďakujem pekne.

Poslední změna:

Hopik10

Profesionál
Zpráv
1 092
Bodů
604
Servery
p.getlocation();
Najhoršie je, že si platím za MCU raz toľko a je to ešte horšie, a to som upgradoval iba kvôli tomu, lebo sa na klasický hosting nedá pridať viac miesta na disku.. Určite sa ti to neoplatí ja mám na MC Ultimate 4x vCPU, 7GB Ram a ide to fakt horšie ako klasik hosting.. a na podpore mi povedia, že si mám prečítať príručku :) Ďakujem pekne.
Proč si kupuješ MCU, to je pro amatéry, kdyby si měl VPS tak se ti to možná nestane,

Pošleš mi start.sh ?

Poslední změna:

Brano0918

Veterán
Zpráv
37
Bodů
142
Servery
play.fancraft.eu
ts3.fancraft.eu
Škoda no, asi 2 najväčšie servery na hicorii na 1.14.4 nemôžu zobrať viac hráčov kvôli TPS :/