Vyřešeno Nejde upload souborů

Status
Zamknuto

Adam0703

Slexinity.eu
Zpráv
84
Bodů
182
Místo
p.getLocation();
Servery
mc.Slexinity.eu
Dobrý den,
nechal jsem si namíru udělat upload web, kde se dají uploadovat soubory. (něco jako upload.hicoria.com) Vše funguje ale když vyberu obrázek a dám upload, tak mi to vyhodí Error. Chtěl bych se zeptat, jak povolit upload souborů na web. Zkoušel jsem změnit něco i v /ect/php/7.0/pvp.ini ale furt nic.

Děkuji všem, co mi pomůžou.

---- Automaticky sloučená zpráva ----

*/ect/php/7.0/apache2/php.ini

---- Automaticky sloučená zpráva ----

*/ect/php/7.0/apache2/
Developer pigmen26gamesYT
který mi to udělal, tak jemu to jede, ale on Apache2 moc nerozumí, takže mi moc neporadí.

Poslední změna:

pigmen26gamesYT

Computer Builder
Zpráv
84
Bodů
187
Místo
Napajedla
Servery
mc.pig-craft.cz
Dobrý den,
Já mám webhosting od wedosu a žádný problém.
Já si osobně myslím že tam má něco vypnuté ale nevím co, protože Apache neznám tak dobře mám radši nginx.

Ps: @Adam0703 používá VPS.

{S přáním hezkého dne pigmen26}

Şķãĵpȅđ ღ

I´m beautiful dog
Zpráv
606
Bodů
629
Místo
MajnKraft World
Dobrý den, nejspíše nejsou nastavená práva, zkuste tento příkaz chmod -R 777 /var/www/html. Pokud máte složku pro web jinou změňte, umístění v příkazu.

Whitehouse

ZombieApocalypse.eu
Administrator
Minecraft sekce
Zpráv
1 790
Bodů
1 173
Místo
Praha
Servery
mc.zombieapocalypse.eu
Dobrý den, možná bude chyba v právech souborů a složek. V jaké složce máte tento upload php skript? Obvykle bývá složka webu /var/www/html, pokud to máte v ještě nějaké podsložce, musíte zkontrolovat práva této podsložky. Práva zkontrolujete třeba přes PuTTy tak, že se nejdříve přesunete do dané složky (cd /var/ww/html/podslozka) a napíšete příkaz ls -la. Ve složce, kam se mají nahrávat soubory musí mít uživatel www-data (alespoň ten by měl být defaultní) práva na zápis. Pokud nechápete, pošlete sem výpis příkazu ls -la.

Edit: Nastavování práv 777 na celou webovou složku je riskantní a zbytečně povoluje přístup všech všude, což může být velký bezpečnostní problém.

Status
Zamknuto