[Podrobný návod] Nastavení vlastní IP serveru

Status
Zamknuto

NJJRCZ

NJJR_GX
Zpráv
17
Bodů
42
Servery
89.203.250.99
Jak si nastavím vlastní IP na svůj TS3 server? Jednoduše.

Budu potřebovat:
  • Doménu
  • TeamSpeak 3 server
Jak postupovat u jednotlivých registrátorů domén?

1/ Přihlásíme se do Zákaznické centra přes web customer.active24.com
2/ V postranním menu zvolíme "Domény" a poté "DNS záznamy"
3/ Začneme tvořit DNS záznam typu CNAME. Alias volíme podle toho, jaká je IP adresa serveru v Administraci Hicorie. Pokud je IP ve stylu "ts3.hicoria.com:11111", do aliasu napíšeme "ts3.hicoria.com". V případě, že mám IP "ts3.hicoria.cz:11111", do aliasu napíši "ts3.hicoria.cz" Tento záznam uložíme.cname_a24.png
4/ Vytvoříme DNS záznam typu SRV. Název musí obsahovat "_ts3.udp.ts3", priorita je 0, váha je 5, port je dle Administrace Hicoria. Do targetu uveďte IP adresu, která bude sloužit pro připojování se na server. Např. "ts3.nejlepsits3.cz". TLD (koncovku za doménou) volte podle Vaší domény. Pokud je Vaše doména .eu, i zde napište .eu.srv_a24.png
5/ Hotovo. Změny se obvykle projeví během 60 minut, nejpozději do 24 hodin. Poté se již budete moct na svůj TS3 server připojit prostřednictvím Vaší domény.

1/ Přihlásíme se do Zákaznické centra přes web client.wedos.com
2/ V liště s nabídkou zvolíme DNS a vybereme doménu. V postranním menu pak zvolíme "DNS záznamy".
3/ Na stránce s DNS záznamy klikneme na "Nový záznam".
4/ Nejprve vytvoříme DNS záznam typu CNAME. Název bude obsahovat "ts3", TTL 1800 a data "ts3.hicoria.com". Pokud je IP ve stylu "ts3.hicoria.com:11111", do aliasu napíšeme "ts3.hicoria.com". V případě, že mám IP "ts3.hicoria.cz:11111", do aliasu napíši "ts3.hicoria.cz". Záznam uložíme.
cname1_wedos.png
5/ Následně vytvoříme DNS záznam typu SRV. Název bude obsahovat "_ts3._udp.ts3", TTL bude 1800 a data "0 5 11111 ts3.mojedomena.cz". Jedničky nahradíme portem, který najdeme v Administraci od Hicorie. TLD (koncovku za doménou) volte podle Vaší domény. Pokud je Vaše doména .eu, i zde napište .eu. Záznam uložíme.
srv_wedos.png
6/ Po uložení obou záznamů klikneme pod názvem domény na tlačítko "Aplikovat změny".
7/ Hotovo. Změny se obvykle projeví během 60 minut, nejpozději do 24 hodin. Poté se již budete moct na svůj TS3 server připojit prostřednictvím Vaší domény.

1/ Přihlásíme se do Zákaznické administrace přes web admin.forpsi.com
2/ V postranním menu vybereme "Domény" v záložce Správa služeb a vybereme doménu.
3/ Na stránce pak zvolíme "Editace DNS záznamů".
4/ Nyní vytvoříme DNS záznam typu CNAME. Hostname bude obsahovat "ts3", TTL 1800 a data "ts3.hicoria.com". Pokud je IP ve stylu "ts3.hicoria.com:11111", do aliasu napíšeme "ts3.hicoria.com". V případě, že mám IP "ts3.hicoria.cz:11111", do aliasu napíši "ts3.hicoria.cz". Záznam uložíme.
cname_forpsi.png
5/ Následně vytvoříme DNS záznam typu SRV. Služba bude obsahovat "_ts3.", protokol zvolíme "_udp" a do políčka Hostname napíšeme "ts3". TTL necháme 1800, priorita je 0, váha je 5 a port je dle Administrace od Hicorie. TLD (koncovku za doménou) volte podle Vaší domény. Pokud je Vaše doména .eu, i zde napište .eu. Záznam uložíme.
srv_forpsi.png
6/ Hotovo. Změny se obvykle projeví během 60 minut, nejpozději do 24 hodin. Poté se již budete moct na svůj TS3 server připojit prostřednictvím Vaší domény.

1/ Přihlásíme se do Administrace přes web oneadmin.cz
2/ V horní nabídce zvolíme "Služby", poté "DNS" a následně "Správa a nastavení DNS záznamů".
3/ Na stránce najdeme CNAME záznamy a klikneme na tlačítko "Přidat CNAME záznam". Název zvolíme "ts3" a cíl uvedeme ts3.hicoria.com nebo ts3.hicoria.cz (v závislosti na doméně přidělené Vašemu serveru od Hicorie.

cname_one.png

4/ Následně si na stránce najdeme SRV záznamy a opět klikneme na tlačítko "Přidat SRV záznam". Do Názvu vyplníme "ts3._udp.ts3", cíl zvolíme podle naší domény (např.: ts3.mojedomena.cz). Priorita je 0, váha 5 a port najdete v Administraci Hicorie.
srv_one.png

5/ Hotovo. Změny se obvykle projeví během 60 minut, nejpozději do 24 hodin. Poté se již budete moct na svůj TS3 server připojit prostřednictvím Vaší domény.

Doufám, že to pomůže všem, kteří si s nastavením DNS záznamů neví rady i přes návod na Wiki. :)
NJJR_GX
 
Poslední změna:
Status
Zamknuto
Top