Vyřešeno Sponge modovany server

Status
Zamknuto

naikyy_

Člen
Zpráv
32
Bodů
52
Servery
89.203.250.112:20000
Dobrý den,

a mám tu další problém :D Když chci změnit online mode na FALSE z TRUE, tak mi to smaže všechny itemy a veškeré homy atd., když vrátím hodnotu zpět na TRUE, tak se mi vše opět vrátí.. V čem je problém?..

Díky.

Whitehouse

ZombieApocalypse.eu
Administrator
Minecraft sekce
Zpráv
1 790
Bodů
1 173
Místo
Praha
Servery
mc.zombieapocalypse.eu
Dobrý den, problém je pravděpodobně v UUID. UUID je unikátní identifikátor hráče, který se od určité verze Minecraftu používá pro všechna data hráčů místo nicknamu. Zavádělo se proto, že si můžete měnit nick originálního Minecraft účtu, zatímco toto UUID zůstane stejné. Problém je ale v tom, že UUID funguje správně jen na online mode serverech, zatímco na offline mode serverech se UUID generuje z nicknamu. A v tom bude právě ten problém. Tedy když hrajete v offline módu (online-mode=false), vygeneruje se Vám UUID z nicku a k tomuto UUID se Vám uloží itemy, homy, atd. Když však dáte online mode na true, bude se používat již správné UUID (které není generováno z nicku, ale je pevně přiřazeno k Vašemu Minecraft účtu), ale bohužel itemy, homy a ostatní věci budou stále uloženy u starého UUID, a tak budete mít vše jakoby nanovo.
EDIT: Samozřejmě při přechodu z online módu na offline mód to funguje naopak.

Poslední změna:

naikyy_

Člen
Zpráv
32
Bodů
52
Servery
Prosím, řekněte mi, že se to dá nějak spravit, aby se stále pokračovalo stejně a ne od znova. Nedá se to nějak prostě přepsat? Jelikož už máme nějaký pokrok ve hře, tak bych ho nerad ztratil.. Zjistil jsem, že je potřeba vypnout onlnie mod, aby se tu dokázali připojit i warez hráči no.. :D

Whitehouse

ZombieApocalypse.eu
Administrator
Minecraft sekce
Zpráv
1 790
Bodů
1 173
Místo
Praha
Servery
mc.zombieapocalypse.eu
Možná by se daly přepsat přímo soubory na nová UUID, nejsem si tím jistý. Určitě by bylo nutno přepsat soubory ve složce se světem (tam budou inventáře) a pak asi i soubory některých pluginů, pokud mít někde uložená UUID (možná Essentials, PEX, ...).

naikyy_

Člen
Zpráv
32
Bodů
52
Servery
Kam teď? Playerdata a mám si zkopírovat něco a pak to přepsat nějak? :D
833

Status
Zamknuto