Wordpress

Lowyak

Člen
Zpráv
45
Bodů
67
Servery
ms29.hicoria.com:27135
Zdravím, nainstalovat sem si wordpress na webhosting od Vás podle návodu na Wiki, ale když jdu na ten web tak mi to tam napíše toto : Váš server používá PHP verze 5.5.38-1~dotdeb+7.1, ale WordPress 5.2.2 vyžaduje alespoň 5.6.20. nevíte co stím?

Dvojité V

{#21107}
Zpráv
163
Bodů
304
Místo
Hidden
Servery
zatiaľ žiadne
Dobrý deň,
Potrebuješ novšiu verziu PHP než máš takže aktualizovať PHP aspoň na 5.6.20, stačí čítať s porozumením.

Lowyak

Člen
Zpráv
45
Bodů
67
Servery
To sem nějak pochopil ale nevím jak to aktualizovat, poradíte mi prosim ?

Whitehouse

ZombieApocalypse.eu
Administrator
Minecraft sekce
Zpráv
1 885
Bodů
1 173
Místo
Praha
Servery
mc.zombieapocalypse.eu
Dobrý den, PHP aktualizovat nemůžete, protože se jedná o webhosting u nás a my ho neaktualizujeme záměrně z důvodů, že na něm běží weby zákazníků a aktualizací bychom jim mohli weby znepřístupnit. Můžete zkusit nainstalovat starší verzi WordPressu.

Lowyak

Člen
Zpráv
45
Bodů
67
Servery
Dobře, už mi to jde, mam to zprovozněné, nevíte jen jak tam dát češtinu?, mám to celé anglicky, a v nastavení jde jen angličtina.

Dvojité V

{#21107}
Zpráv
163
Bodů
304
Místo
Hidden
Servery
zatiaľ žiadne
Dobrý deň,
Pokiaľ si neinštaloval rovno WP s CZ tak si musíš stiahnuť balíček CZ a nahrať ho do FTP do zložky wp-content/languages potom v hlavnom adresári si otvoríš wp-config.php a tam zmeníš riadok
Kód:
define ('WPLANG', 'en_GB');
na
Kód:
define ('WPLANG', 'cs_CZ');
avšak ak máš WP verziu 4.0 a vyššie tak sa to robí v administrácií: Settings > General > Site Language.

Aca

Elita
Zpráv
161
Bodů
391
Dobrý den, PHP aktualizovat nemůžete, protože se jedná o webhosting u nás a my ho neaktualizujeme záměrně z důvodů, že na něm běží weby zákazníků a aktualizací bychom jim mohli weby znepřístupnit. Můžete zkusit nainstalovat starší verzi WordPressu.
Počkat, cože?! PHP 5.5 ?!

Chápu backwards-compatibilty, ale 5.5 je děs.

1) celá větev 5.x už není podporovaná (ani 7.0), a teď na podzim přesta být podporovaná 7.1 s příchodem 7.4 v Prosinci.

WordPress už umí novější PHP (vč. 7.x) takže to že neaktualizujete kvůli BC breakům není argument.

5.5 je pomalé, s bugy a i nějakým security issues myslím (CVE fakt nevím), ale prostě tohle používat produkčně na hostingu mi přijde jako hrozný nápad.

Tady bych prostě poučil zákazníky a přešel rovnou na 7.2.

A to že 7.1 a výš je striktně typované a nebude to fungovat, není pravda, typy se inicializují přes declare(strict_types=1) přepínače.

Ano, je tam hodně dalších změn, ale k lepšímu. Spousta PHP funkcí začala vyhazovat vyjímky místo vracení false (odklon od falsable paradigma) a když už chci nějaký argument podobného ražení, používá se nullable jako v jiných jazycích.

PHP vyrostlo a začíná se chovat pořádně jako objektově orientovaný jazyk, staré PHP bych držel možná na legacy projektu a i u něj bych rychle utíkal k novější verzi popř. to přepsal úplně.

Webhosting na Hicorii nemám a nepoužívám (Na svém VPS (ano, není u Hicorie) mám PHP 7.3 a custom build nginxu z mainline (1.17.3 myslím).

Jasně, ne každý potřebuje jet na tak vysokém standardu, ale já chci mít vše ok a hosting by měl mít taky si myslím. Minimálně by jste mohli začít nabízet více verzí PHP. Spustíte vícero poolů PHP-FPM a Apache napojíte přes FastCGI a ne přes Apache modul pro PHP. Zkuste to.

IcE

Administrator
Administrator
Zpráv
64
Bodů
199
Servery
https://*.hicoria.com
Počkat, cože?! PHP 5.5 ?!

Chápu backwards-compatibilty, ale 5.5 je děs.

1) celá větev 5.x už není podporovaná (ani 7.0), a teď na podzim přesta být podporovaná 7.1 s příchodem 7.4 v Prosinci.

WordPress už umí novější PHP (vč. 7.x) takže to že neaktualizujete kvůli BC breakům není argument.

PHP vyrostlo a začíná se chovat pořádně jako objektově orientovaný jazyk, staré PHP bych držel možná na legacy projektu a i u něj bych rychle utíkal k novější verzi popř. to přepsal úplně.

Webhosting na Hicorii nemám a nepoužívám (Na svém VPS (ano, není u Hicorie) mám PHP 7.3 a custom build nginxu z mainline (1.17.3 myslím).

Jasně, ne každý potřebuje jet na tak vysokém standardu, ale já chci mít vše ok a hosting by měl mít taky si myslím. Minimálně by jste mohli začít nabízet více verzí PHP. Spustíte vícero poolů PHP-FPM a Apache napojíte přes FastCGI a ne přes Apache modul pro PHP. Zkuste to.
Ahoj,
ano, webhosting je jedna z oblasti, kde jedeme legacy verze. Pak ovsem placas pate pres devate a perly jako "PHP vyrostlo" ve spojeni s tim poctem verzi korunovane tim, ze ty mas php 7.3 a custom build, me jasne znaci, ze si tu placas jatra, ale poskytovat sluzbu tisicovkam lidi se ti zatim nepostestilo.

Bezi tam weby z roku 2014. Je to stabilni a i presto, ze jak pises je tam spousta der, zatim nemam info o tom, ze by tam byl uspesny prunik. Udelat upgrade je jednoduche, zajistit beh aplikaci zakazniku je jiny pribeh.

Diky tedy za tvuj komentar, ale nez vymyslime plan upgrade, zustane to tak, jak to je. A ten plan musi byt precizni, stejne jako ve sve dobe bylo precizni nastaveni stavajiciho webhostingu, kdy se stravilo more casu testovanim. A to stoji prostredky, coz u sluzby, jejiz vynos je 0 je pomerne problematicke.

Hezky den

Aca

Elita
Zpráv
161
Bodů
391
Ahoj,
ano, webhosting je jedna z oblasti, kde jedeme legacy verze. Pak ovsem placas pate pres devate a perly jako "PHP vyrostlo" ve spojeni s tim poctem verzi korunovane tim, ze ty mas php 7.3 a custom build, me jasne znaci, ze si tu placas jatra, ale poskytovat sluzbu tisicovkam lidi se ti zatim nepostestilo.

Bezi tam weby z roku 2014. Je to stabilni a i presto, ze jak pises je tam spousta der, zatim nemam info o tom, ze by tam byl uspesny prunik. Udelat upgrade je jednoduche, zajistit beh aplikaci zakazniku je jiny pribeh.

Diky tedy za tvuj komentar, ale nez vymyslime plan upgrade, zustane to tak, jak to je. A ten plan musi byt precizni, stejne jako ve sve dobe bylo precizni nastaveni stavajiciho webhostingu, kdy se stravilo more casu testovanim. A to stoji prostredky, coz u sluzby, jejiz vynos je 0 je pomerne problematicke.

Hezky den
Ici, pamatuji si jak webhosting začal, to ještě bylo když jsem byl součástí kolotoče (zdraví Akáček). Spíš mě to jen překvapilo a řekněme že to byla bouřlivá reakce, ale to je fuk.

Ne, nemam hosting pro tisice lidi a ani nechci - pamatuji si jaké to bylo tehdy když jsem byl součástí Hicorie.

Líbilo by se mi kdyby jste nabídli podporu i vyšších verzí, "usptreamu" PHP. Protože moje projekty které mám (pravda, mimo herní svět) běží na PHP 7.2 a 7.3. To co jsem psal o tom že PHP vyrostlo, trochu to rozvedu.

PHP bylo vytvořeno jako šablonovací jazyk pro usnadnění tvoření webů v C. Od té doby se hodně změnilo a přidali se funkcionality které umožnují v PHP se držet OOP. Avšak PHP si stále nese sebou velký kus historie a ne všechny funkce jsou "OOP-ready", myšleno z pohledu designu. Jak jsem psal, v OOP se používají výjímky a PHP dlouho vracelo false popř. "to zrchroupalo" a vyhodilo jen warning v runtime.

Zatím co jiné (ano, kompilované) jazyky by spadly. Do světa PHP přichází statická analýza kódu (díky typům), i když zatím jen z komunity (phpstan apod.) Nové verze PHP přicházejí s úpravami interních funkcí aby nevraceli false, ale vyhazovali výjímky a zvyšuje se striktnost v runtime, jestli to je dobrý krok ukáže asi jen čas, například otec PHP Rasmus Lerdorf.

PHP v některých oblastech vývoje zaspalo, ale dohání to. V některých věcech zase PHP nikdy konkurovat nemůže, kvůli stylu jakým zpracovává požadavky versus kompilované jazyky (Golang, Kotlin, Java, Rust, ale i NodeJS třeba).

Každý máme jiný use-case pro PHP. Já dělám jednotlivé projekty kde není tak těžké ovlivnit runtime a environment (nedělám pro Slevomat :D). Ale chápu že pokud tvoříte platformu (webhosting) kteří užívají tisíce lidí je to zcela něco jiného.

Proto mi přijde fajn nabízet více verzí PHP, ale jak jsi sám psal je to o plánu integrace a v momentě je-li to služba s výdělkem 0, chápu že priority jsou jinde.

Mám malou zkušenost a to z loňského roku kdy jsem krátkodobě (jako externista) programoval část administrace (web)hostingu, (přidali i VPS později) a tím jsem získal další pohled na věc hostování aplikací.